Kontakt

Otevřená společnost, o.p.s.
se přestěhovala na novou adresu

Uruguayská 5, Praha 2

tel.: 222 561 913

 Více...

 


Spolupracujeme s:

Rekonstrukce státu

Rekonstrukce státu

FOIAnet

Navštivte nás na Facebooku

Dalších 106 odpovědí na vaše dotazy


Příručka pro občany o svobodném přístupu k informacím

Archiv Národní knihovny

Otevrete.cz je součástí Archivu Národní knihovny

 

Užitečné odkazy:

 

Výpisy z rejstříků přes
E-SHOP

 

OTEVŘENO X ZAVŘENO

1

 

Soutěž Otevřeno x Zavřeno hodnotí otevřenost úřadů a dalších institucí veřejné správy. Zejména hodnotí kvalitu poskytování informací občanům, otevřenost rozhodování, účast veřejnosti na rozhodování a svobodu šíření informací, jako je například whistleblowing nebo cenzura v radničních periodikách. Nominovány mohou být nejen klasické úřady, ale také firmy ovládané státem či krajem, obcí, a též veřejné nemocnice, školy, výzkumné instituce, profesní komory, zdravotní pojišťovny a další povinné subjekty.

Jednotlivé nominace jsou pro tento ročník přijímány za období 1.9.2013 - 31.8.2014.

V kategorii OTEVŘENO: 

  • Přístup k informacím - Například vyřízení žádosti o informace, zveřejňování informací o jednání a hlasování zastupitelstva, rady, ministerstva, internetové aplikace poskytující informace on-line (např. o
    čerpání rozpočtu).
  • Svoboda projevu - Vyváženost v radničním periodiku, internetové stránky umožňující výměnu názorů, pravidla pro propagaci instituce a jejích představitelů.
  • Účast občanů na rozhodování - Například projednání významných rozhodnutí s veřejností, zveřejňování důležitých rozhodnutí, internetové zapojení veřejnosti do zajištění veřejných služeb, vytváření zpětné vazby (web 2.0).

V kategorii ZAVŘENO:

  • Přístup k informacím - Například vyřízení žádosti o informace, zveřejňování informací o jednání a hlasování zastupitelstva, rady, ministerstva.
  • Svoboda projevu - Nevyváženost v radničním periodiku, zastrašování oponentů či novinářů, využití veřejných peněz k propagaci vedoucích politiků.
  • Účast občanů na rozhodování - Například (ne)projednání významných rozhodnutí s veřejností, zatajení důležitých rozhodnutí.

 

PRAVIDLA soutěže Otevřeno x Zavřeno 2014 

 

PODPOŘTE konání soutěže prostřednictvím darujme.cz 

 

DEJTE VĚDĚT o soutěži svým přátelům!  Share |Výsledky předchozích ročníků naleznete v ARCHIV soutěže.

 

         

                                     

 
English Čeština